• Fundator i Prezes Zarządu

• Telefon: +48 790 023 894

Radosław Witólski

Fundator i Prezes Zarządu

„Podobnie, jak w przypadku wielu wędkarzy, hobby to zaszczepił we mnie tata. Można powiedzieć, że w jednym ręku trzymałem butelkę z mlekiem, a w drugim bambusową wędkę. Przez wiele lat było to dla mnie jedynie hobby, ale na pewnym etapie mojego życia stało się również pracą zawodową.”

Początkiem tej drogi było założenie w 2012r portalu Wkra Fishing, poświęconego rzece Wkrze, który w kolejnych latach przerodził się w ogólnopolski portal wędkarski opisujący różne sposoby, miejsca i techniki połowu wielu gatunków ryb. W tym samym czasie, wraz z kolegami z Koła PZW Nowe Miasto założył pierwszą szkółkę wędkarską w Nowym Mieście oraz rozpoczął współpracę jako autor z czasopismem „Wiadomości Wędkarskie”, a następnie „Wędkarstwo 360” w każdym z tych przypadków dzielił się swoim doświadczeniem zdobywanym na rodzimych, jak i zagranicznych łowiskach.

Przez kilka kolejnych lat oprócz ciągłego rozwoju zawodowego oraz nawiązywania współpracy z czołowymi firmami jak: Daiwa, Thor Solid Boats, Garmin, nadal aktywnie uczestniczył w życiu najmłodszych wędkarzy. Zdobyte doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą przekazał w 2017r. Młodzieżowej Szkółce Wędkarskiej w Buku, w której do dziś prowadzi zajęcia.

W czasie kolejnych lat nastąpiło kilka zmian w jego życiu zawodowym. Przejście do firmy Westin Fishing Polska, w której obecnie jest ambasadorem oraz menedżerem do spraw marketingu, nawiązanie współpracy z firmami: Wiley X, Lund Boats, Lowrance, Shimano, Motorguide, Mercury, Shimano lub przejście z czasopisma „Wiadomości Wędkarskie” do  „Wędkarstwo 360” – jedna rzecz jednak pozostała niezmienna… Chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoją wiedzą z najmłodszymi wędkarzami, co stało się podstawą założenia w 2022 r. Fundacji „Szpan Fishing”, będącej idealną klamrą spajającą wszystkie plany i projekty, które przez wiele lat współtworzył wraz z swoją Żoną Joanna Sawka-Witólską oraz grupą przyjaciół, będącą również częścią Fundacji.